A-VM                          TABELL                       SKYTTELIGA
(B-VM längre ner på sidan)

Klicka på respektive match för att följa VM händelse för händelse

Lördag 28 januari
10:00 Norge-Ryssland 2-12, Zinkensdamms IP, Stockholm - LÄS MER
13:00 Invigning, Zinkensdamms IP, Stockholm
14:00 Sverige-Kazakstan 14-1, Zinkensdamms IP, Stockholm - LÄS MER
17:00 Vitryssland-Finland 1-13, Zinkensdamms IP, Stockholm - LÄS MER

Söndag 29 januari
12:00 Norge-Vitryssland 17-2, Isstadion, Eskilstuna - LÄS MER
13:15 Kazakstan-Ryssland 3-21, Backavallen, Katrineholm - LÄS MER
15:00 Sverige-Finland 4-5, Isstadion, Eskilstuna - LÄS MER

Måndag 30 januari
16:30 Kazakstan-Norge 10-4, Ramdalens IP, Oxelösund - LÄS MER
19:30 Vitryssland-Sverige 1-13 Ramdalens IP, Oxelösund - LÄS MER

Tisdag 31 januari
19:00 Finland-Ryssland 1-5, Ekvallen, Gustavsberg - LÄS MER

Onsdag 1 februari
13:00 Vitryssland-Kazakstan 4-14, Rocklunda Bandystadion, Västerås - LÄS MER
16:30 Norge-Finland 3-6, Rocklunda Bandystadion, Västerås - LÄS MER
19:30 Ryssland-Sverige 5-4, Rocklunda Bandystadion, Västerås - LÄS MER

Torsdag 2 februari
13:00 Ryssland-Vitryssland 9-4, Zinkensdamms IP, Stockholm - LÄS MER
16:30 Finland-Kazakstan 7-3, Zinkensdamms IP, Stockholm - LÄS MER
19:30 Sverige-Norge 6-2, Zinkensdamms IP, Stockholm - LÄS MER

Lördag 4 februari
12:00 Semifinal 1, Ryssland-Kazakstan 13-3, Isstadion, Eskilstuna - LÄS MER
15:45 Semifinal 2, Sverige-Finland 3-1, Stångebro IP, Linköping - LÄS MER

Söndag 5 februari
11:00 Finland-Kazakstan 7-4, Match om 3:e pris, Zinkensdamms IP, Stockholm - LÄS MER
14:00 Ryssland-Sverige 3-2, Final, Zinkensdamms IP, Stockholm - LÄS MER
16:00 Avslutning, Zinkensdamms IP, Stockholm


 

B-VM                          TABELL                       SKYTTELIGA

Klicka på respektive match för att följa VM händelse för händelse

Onsdag 1 februariEkvallen, Gustavsberg
09:00 Mongoliet - Estland 4-3 - LÄS MER
11:00 USA - Ungern 10-1- LÄS MER
13:00 Holland - Kanada 0-9 - LÄS MER
15:00 USA - Estland 8-0 - LÄS MER
17:00 Ungern - Kanada 0-3 - LÄS MER
19:00 Mongoliet - Holland 0-3 - LÄS MER 

Torsdag 2 februari - Ekvallen, Gustavsberg
09:00 Mongoliet - USA 0-14 - LÄS MER
11:00 Holland - Ungern 1-3 - LÄS MER
13:00 Estland - Kanada 0-4 - LÄS MER
15:00 USA - Holland 14-0 - LÄS MER
17:00 Ungern - Estland 3-2 - LÄS MER
19:00 Kanada - Mongoliet 4-0 - LÄS MER

Fredag 3 februariZinkensdamms IP, Stockholm
15:00 Estland - Holland 1-3 - LÄS MER
17:00 Ungern - Mongoliet 3-0 - LÄS MER
19:00 Kanada – USA 1-4 - LÄS MER

Lördag 4 februari - Ekvallen, Gustavsberg
09:00 Holland – Mongoliet 4-3, match om fjärde plats i B-VM - LÄS MER
11:00 Kanada – Ungern 5-0, match om andra plats i B-VM - LÄS MER
13:00 Vitryssland – USA 3-2, kval till A-gruppen - LÄS MER